• Posuďte to vy

    Ja sa len chcem podeliť o to ako môj neplodny manžel ma teda oplodnil:-)
    A jeden super doktor mu pri prvom vyšetreni SPG(bol mu robený viac krát, ešte aj pred rokom) povedal, že on vlastne deti nikdy mať nebude. Facka ako hrom, ale prehrmeli sme. Dali sme sa na IVF(ICSI), mame dcerku, ktorá ma 2,6 roka.No kedže ďalšie IVF sme už nechceli viac okusiť, prv sme sa snažili a verili, že to vyjde, no potom sme to nechali sme to tak. Môj život sa začal uberať inym smerom,(myslim pracovnym)prestala som myslieť na naše milovanie ako otehotnenie a zrazu bum!!!!Na teste //. Bohužial v 12 tt som potratila.Ale už aspoň viem, že môj neplodny manžel ma dokaže oplodniť.

    Mam na vas aj otazočku? Je jeden potrat indikaciou na to, aby mi vyšetrili trombofilne mutacie?Babätko malo spomaleny rast, viem presne kedy som mohla otehotnieť.A tiež môj otec ma problem s hustotou krvi(neviem či to je to iste ako zražanlivosť)
    Pri prvom tehotenstve mi hrozil predčasny pôrod, nakoniec sa dcerka narodila v 37 tt.Ine komplikacie som nemala.

    Ďakujem za odpoveď a zaroveň chcem povzbudiť všetky snažilky, asi v prvom rade aby na to nemysleli a pride to, mne sa to osvedčilo.

    Dobrý deň,
    spermiogram je veľmi orientačné a subjektívne vyšetrenie, je sranda, že síce Vášho manžela vystresujú, že je neplodný, ale keby sa to robilo pri určení otcovstva, tak ho na základe takého spermiogramu neoslobodia.
    Poznám strašne moc párov, kde úplne "neplodný" chlap má plno detí. Je to iba orientačné vyšetrenie, spermiogram sa mení, vyvíja v čase a hlavne, ejakulát získaný masturbáciou sa veľmi líši od toho, ktorý sa produkuje pri dobrom sexe.
    Jeden spontánny potrat nič neznamená, až 20% tehotností sa potratí, nie sú potrebné vyšetrenia.