Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,431 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Hematom u sestry, problémy s ovuláciou u mna

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, sestra je tehotná v cca 12 t.t., momentálne je v nemocnici, začala slabo krvácať a na sone jej našli hematom a že má nízko placentu. Nakoľko nič bližšie sa od lekárov nedozvedela, chcela by som sa spýtať ako to môže ohroziť tehotenstvo a dieťatko. Hrozí jej potrat, ako sa môže pred ním chrániť?
  Ešte by som sa chcela spýtať na seba. Tiež sa s manželom pokúšame o druhé dieťatko. Prvé bude mať v lete štyri roky. Mám však trochu pochybnosti čo sa týka mojej ovulácie. Je možné, ak mám pravidelný menštr. cyklus (30 dňový), aby som ovuláciu nedostala? Druhý mesiac si robím ovulačné testy a ešte ani jeden nebol pozitívny. V januári som bola na prevent. prehliadke a bolo všetko OK, ale na sone boli nejaké cysty, alebo folikuly, nič bližšie mi lekár nepovedal a moja lekárka mi chcela na základe toho predpísať hormóny aby som dostávala ovuláciu, ale myslela si, že ani menzes nedostávam. Tak neviem, či je to v poriadku alebo nie.
  Ďakujem za odpoveď a prajem veľa úspechov v práci.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  áno hrozí jej potrat, ale nedá sa nič robiť iba čakať, ak je plod zdravý, tak prežije, ak nie tak sa potratí.
  ŽIadne testy si nerobte, žite zdravo a počkajte do roka ste tehotná.