Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,574 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Podváha?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor. Už dlhšie sledujem problémy žien na tejto stránke, a samozrejme aj Vaše rady, keďže sa snažíme otehotnieť. Dosť často ženám pri ich problémoch radíte, aby schudli, že nadváha je častou príčinou neplodnosti. A čo ak je žena chudá? Pri výške 162cm vážim 47kg. Vždy som takáto bola, cítim sa dobre, diéty nedržím. Cyklus mávam 28 - 29 dňový, hormonálny profil mám v poriadku, absolvovala som aj laparoskopiu - všetko je ok. Myslíte, že som na otehotnenie príliš chudá? Snažíme sa takmer dva roky. Ďakujem. Slávka

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  Vaše BMI je naozaj v hranici podváhy, čo može byť príčinou poruchy ovulácie, ale ak je to Vaša normálna konštitúcia, tak ťažko povedať, či je toto príčinou. Isto by som zvážil dokladne celkové endokrinologickék vyšetrenie so zameraním na štítnu žľazu.