• som týždeň po prvom umelom oplodnení

    Prajem pekný deň. Pred týždňom som podstúpila umelé oplodnenie. Brala som injekcie Pregnyl, Gonal, Merional a vaginálne guličky Utrogestan. Teraz mám ísť svojmu gynekológovi na test krvi, no ja som bola taká nedočkavá a urobila som si doma tehotenský test, ktorý vyšiel negatívne. Znamená to, že sa umelé oplodnenie nepodarilo? Je ešte potrebný krvný test? Ďakujem veľmi pekne a teším sa na skorú odpoveď. Andrea

    Dobrý deň,
    týždeň je krátka doba, test nič nehovorí, aj keby bol pozitívny, može to byť z Gonalu, ale je dobre v čase hospodárskej krízy podporovať firmy na výrobu zdravotníckych pomocok.
    Stačí počkať mesiac od oplodnenia predtým nemá význam žiadne vyšetrenie, okrem toho aj keby ste bola tehotná, stále je 50% šanca, že to potratíte.