Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • co vsetko nas caka?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobry den pan doktor s manzelom sa snazime o babatko 13 meisacov a stale nic neberieme ziadne lieky iba on do teraz pral Proviron 25mg ale prestal ho brat vraj zbytocne ked aj tak sa nedari. teraz vo february ide na operaciu ako boli sme snim na spermiogram a tam zistili,ze musi ist na operaciu ze ma neaku zilu ktora ohrieva vajicko a zabija spermie ma ich malo a su slabo pohyblive.Aka je to vlastne operacia?Je narocna?Ako dlho zostane v nemocnici?Ostane mu neaka jazva,ako alebo comu vlastne budu robit vraj mu rozresu brucho a nieco spravia so zilou ktora ohrieva lavy semennik.Na operaciu mal ist teraz uz tam mal byt ale zavolali mu vraj,ze z technickych pricin presuvaju termin na februar tak ide teraz zatial mu nikto nevolal.Budte taky dobry odpovedzte mi na moje otazky.Vraj este tato operacia nemusi dopadnut dobre z piatich sa 4 vyliecili a maly potom deti a ten jeden ostal na tom tak ako predtym.Ja neberiem vobec ziadne vitaminy na to aby a nam darilo nechcem do seba sypat lieky,ale vraj kyselina listova je na to dobra dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  operáciu varikokély prevádza urológ, operácia je krátka, trvá asi pol hodiny jazva ostáva, ale jej lokalizácia závisí na sposobe operácie.