• transabdominálna serkláž

    Dobrý deň pán doktor. Mám 26 rokov a 2 neskoré potraty za sebou. Prvý v 21.t.t. a druhý v 26.t.t. Aj prvý aj druhýkrát som potratila z dovodu slabosti krčka maternice. Druhýkrát som podstúpila aj serkláž, ale aj tak som potratila.(dieťatko malo na pupočnej šnúre pravý uzol a tak sa pri porode udusilo). Povedali, že u mňa je jedinou možnosťou donosiť dieťa transabdominálna serkláž, ktorá sa vraj robí laparoskopicky v 9.t.t.. Nič iné o tom neviem. Mohli by ste mi o tom, prosím Vás, niečo bližšie napísať?Robí sa to v SR už dlho, alebo ani nie?Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    čo sa týka slabosti krčka, vačšina autorít ju spochybňuje, a neuznáva, hlavne ak ste potratila cez serkláž
    TAK NEŠLO O SLABOSŤ KRČKA !!!!!!!!!!! Steh by tehotnosť udržal.
    Častou príčinou je chronický zápal maternice.
    Doporučujem pred otehotnením dlhodobú antibiotickú liečbu, najlepšie trojkombinácia - Claritromycín, Ciprofloxacín, Entizol.
    Určite nie abdominálna serkláž, je to nezmysel, táto sa robí iba v prípade, ak je žena po operácii krčka pre rakovinu, kedy sa krčok odstráni a ponechá sa telo maternice.
    Existuje tzv. vysoká serkláž, kedy sa cez pošvu vysunie močový mechúr hore a steh sa kladie pod neho vysoko nad vnútornú bránku, mám s tým výborné skúsenosti, niekoľko pacientok s opakovanými stratami takto donosili (aj dvojíčky).
    Škoda, že nie ste v Prahe, Váš prípad je veľmi zaujímavý a isto by sme zahájili pre Vás vysoko prospešnú spoluprácu.
    Teraz liečim pacientku po 6. veľkých potratoch, berie mesiac trojkombináciu antibiiotík, a spravím jej vysokú serkláž, verím, že to dopadne dobre.