Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,949 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • anovulácia a clostilbegyt

  , Autor: pomca

  Dobrý deň, pán doktor!
  Už rok sa snažíme o dieťatko,no pri vyšetrení nepravidelnej menštruácie sa zistila anovulácia.Začali sme liečbu clostilbegytom,kde sa to pomaly začalo upravovať a vajíčko narástlo na požadovanú veľkosť.Vtedy mi bol podaný pregnyl a zatiaľ sa to nevydarilo.Nasledujuci mesiac sme clostilbegyt vynechali a vajíčko bolo zasa malé.Tak sme zasa použili clo a vajíčko narástlo,vtedy mi bol podaný znovu pregnyl a nepodarilo sa.Keď som včera absolvovala folikulometriu vajíčko ani na jednom vaječníku nebolo.Rada by som vedela ako je to možné,že keď som aj clo nebrala vajíčko síce malé(15mm) tam bolo a včera sa ukázal opak.Začala som piť alchemilku na prečistenie organizmu,može mať také účinky ona? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  alchemilka nič nesposobí, ovulácia býva nekonštantná niekedy príde, niekedy nie, vhodné je celkové endokrinologické vy metabolické vyšetrenie.