Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,522 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • clostylbegit

  , Autor: janulik31

  A ako mi tým clostylbegitom moja gynekologyčka poškodila, prosím Vás môžte mi bližšie odpovedať? Na základe merania teploty som otehotnela po 7 rokoch ,,normálneho radostného života a milovania,,. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak Vám niekto dá lieky bez diagnózy - diagnóza neplodnosti sa stanovuje PO ROKU SNAŽENIA, ak sa dá skor, tak liečba nie je indikovaná a každá neindikovaná liečba je škodlivá, ženy užívajúce clostyrbegyt majú zvýšené riziko rakoviny vaječníka, preto sa má dávať iba indikovane.
  S tou teplotoou sa iba stresujete. Ak sa Vám 7 rokov nedarilo, potom sú namieste iné opatrenia.

Podobné otázky

 • mykoza

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, na 5 deň MC som brala 5 dní Clostylbegit, rano som na 10 deň MC mala bazálnu teplotu klesnutú na 36,4 a večer maly sme styk a potom som začala brať Polyginax vraj do 13 dňa MC a na 13 deň mam isť ešte na injekciu PREGNYL 5000 no a styk mame mať hlavne 14 a 15 deň MC, dnes rano pri meraní bazálnej teploty som ju mala zvíšenu na 37,2 može to byť iba reakcia na čípok alebo už prebehla ovulácia? a je možné počas užívania Polyginaxu otehotnieť, nemože to nejako zabrániť dostať sa spermiám k vajíčku? Od 16-26 dňa mám brať Duphaston 2x1. ďakujem za skorú odpoveď

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  Polygynax sa dáva na vaginálnu infekciu, počas liečby nie je ideálne mať styk, ak máte infekciu. Preto sa mi to celé zdá kontraproduktívne, drahé lieky na ovuláciu a zároveň vaginálna infekcia.
  Bazálna teplota reaguje na pregnyl, ale hlavne je to veľmi nepresná metoda hlavne pri infekcii.

 • tehotenstvo

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobry deň pan doktor, chcela by som sa opytať jednú otázku.možem byť tehotná keď menzes som mala naposledy 28.10. a do dnešného dňa som nedostala menz.ale robila som si aj dva tehot. testy v 31 a 34 deň a oba boli negativne, s manželom sa o bába snažime už 1,5 roka a stále nič. bazalnu teplotu si meriam každý deň v tú istú hod.
  najvyššiu som mala v 16. deň MC 36,9 a styk sme mali v 12, 17 a 18 deň MC a od 23 dňa mam bazálnu teplotu stále 37-37,1.v čase keď som mala dostať menzes som stále cítila bolesť v oblasti krížov a do minulého mesiaca som brala clostylbegit od 3 dňa MC a dhupaston od 15 dňa MC ale v tento mesiac som už nič neužívala. ďakujem vam pekne za odpoveď

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak máte testy negatívne zrejme tehotná nie ste. Bazálnu teplotu si nemerajte je to nepresné a zavádzajúce.
  Ak sa snažíte už cez rok, tak navštívte proadňu pre neplodné páry, aby Vám navrhli adekvátnu liečbu.

 • anovulacny cyklus

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den p. doktor,
  mam nepravidelny a anovulacny cyklus,zaver po LPK- volne, uplne priechodne,lekar mi napisal nejake injekcie. existuju aj ine lieky, s ktorymi sa da navodit ovulacia a ktore mozem uzivat dlhsie ako jeden cyklus? da sa ovulacia navodit duphastonom? na clostylbegit som nereagovala.
  dakujem za odpoved

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  závisí na príčine neovulácie, tých príčin je viac. Ak je príčinou syndrom polycystických ovárii tak pomože pri obezite úprava hmotnosti a Duphaston, ak je iná endokrinologická príčina, tak je potreba liečiť túto, ak je neznáma príčina, tak pomože Clostyrbegyt alebo injekcie.

 • clostylbegit

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry deň pán doktor, môj gynekológ mi predpísal clostylbegit aby som začala brať na 3. deň cyklu. Včera som začala trochu krvácať, bolesti mám ako pri menštruácii ale dnes už nič. Mám aj tak začať brať tie tabletky, alebo počkať kým sa mi spustí riadne menštruácia? Vždy to trvá aj týždeň, vždy mám na začiatku len také špinenie. Ďakujem pekne za odpoveď.