Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • problém znovu otehotnieť

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň prajem. Máme s manželom už jedno dieťa (2,8) mesačné, ktoré "vzniklo" na základe merania mojej bazálnej teplozy hneď na prvý krát. Chceli by sme druhé, a myslela som si, že to pôjde takisto rýchlo... Skúšame už 9 mesiacov a stále nič. Styk máme vpodstate len cez moje plodné dni. Už som brala aj clostylbegyt 3mesiace na otehotnenie, ako vavela moja gynekologyčka, no nič. Keby sme už dieťa spolu nemali, tak by som si myslela, že je to už teda problém, no jedno už máme, nie je až tak staré, ani ja (mám 33rokov) a manžel m29. Čo mám robiť? Čo nás čaká? Prosím Vás dajte nám odpoveď. Ďakujem. Jana.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  gratulujem, moja dcéra nevznikla na základe merania žiadnych teplot ale na základe normálneho radostného života a lásky.
  Nechápem, kto Vám dal clostyrbegyt ale samozrejme Vám poškodil.
  Rok musíte skúšať bez liekov hlavne normálne žiť a milovať sa. Žiadne lieky nezvýšia šancu na otehotnenie prvé dva roky snahy.ˇ
  Zdravý životný štýl, šport, ideálna hmotnosť a optimizmus.

Podobné otázky

 • problém znovu otehotnieť

  , Autor: janulik31

  Dobrý večer pán doktor. Mám jedno dieťa 3,5 ročné. Otehotnela som v 30 rokoch a 4 mesiace pred otehotnením som mala spontánny potrat v 5týždni. o druhé bábo sa pokúšame asi 1,5 roka. Styk máme prevažne počas mojich plodných dní, aj to nie každý mesiac. Ja viem, poviete si, že treba užívať život atd., no manželovi sa niekedy ani nedostaví erekcia a je z toho nervózny a ja frustrovaná. Naozaj je treba súložiť každý druhý deň? Teraz nechcem nikoho dehonestovať, ale čo také rómky v osadách? Nemajú žiadnu hygienu, ani životosprávu a majú po 20 detí!!! Nerozumiem tomu, no. Menštruáciu mám po pôrode nepravidelnú, užívala som Duphaston 21mesiacov(máj 2008 až február 2010) no neupravilo sa to , tak som ho po odporúčaní gynekológa-pôrodníka a následných vyšetreniach prestala užívať vo februári 2010. Manžel cvičí v posilovni, neberie žiadne lieky, ani ja nie. Už som z toho na nervy. Ďakujem za pomoc.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  rok a pol je krátka doba, ak sa to podarilo raz, tak sa to podarí znovu. Je potreba, aby ste Vy nemala nadváhu a mmožno by nebola odveci konzultácia psychológa/sexuológa pre oboch, manželovi to pomôže aj k erekcii.