Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,574 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • maly problem

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobry den pan doktor, chcela by som sa na nieco opytat. s manzelom sme chodili dva roky a pouzivali sme antikoncepciu- kondomy pretoze som si nemohla dovolit pred svadbou otehotniet.dnes sme manzelia uz dva mesiace a teraz by sme zase velmi chceli miminko..a velmi po nom tuzime.moze mat predchadzajuce zabranovanie otehotneniu nejaky vplyv na momentalnu situaiu?niekeedy davnejsie asi ked som mala 15 mi lekarka povedala ze sa mi pomaly vyvija maternica a ze preto ze som chuda tak nebudem moct mat deti.ja som si to nebrala nejak vazne a snazim sa na to nemysliet ani teraz lebo veim ze psychika v oblasti otehotnenia ma velku ulohu.aj napirek tomu mam troska strach.myslite ze by mal manzel aj ja zajst za odbornikmi a mali by sme sa dat vysetrit?.dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nebláznite a hlavne sa nestresujte a s chuťou sa pustite do nechráneného sexu, uvidíte, že sa to podarí. Nie je dovod sa takto stresovať, to vedie iba k nervozite a k nervoznemu páru dieťa nemá chuť prísť.
  Doležitý je zdravý životný štýl a rados´t zo života.