• cysty

    Dobrý den, predošlý cyklus mi dg. susp.PCO syn s 12 a 8 cm3 cystami a anovulačný cyklus, lekár povedal, že nasledujúci cyklus sa nasadí liečba podla folikulometrie. Ked som teraz prisla 10 den cyklu folikul tam ešte nebol, mám prist v pondelok znova, čo je podla výpočtov den ovulácie, mám pravidelý 30 dnový cyklus, ale lieky mi nechce nasadit, len to chcer sledovat tento cyklus. už dva cykly po sebe som nemala ovuláciu. Viem, že susp=pravdepodobne, ale načo tolké utvrdzovanie. Pokusame sa splodit druhé dieta (prvé bolo bez problémov a PCO)

    Dobrý deň,
    základnou liečbou PCO je redukcia hmotnosti, pretože najčastejšou (avšak nie jedinou) príčinou PCO je obezita. Ak máte nadváhu musíte schudnúť, ak nie vhodné je vyšetrenie na skrytú cukrovku.