Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • momentálne snažilka

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Od marca 2009 sa s manželom pokúšame o druhé bábo ale akosi to nejde. Bola som na kompletnom vyšetrení a podľa výsledkou som v úplnom poriadku. Manžel odmietol ísť na spermiogram s odôvodnením,že je to ešte príliž skoro.Dcéra bude mať v októbri štyri roky a trošku sa obávam vekoveho rozdielu.Ako by som mohla zvýšiť svoju plodnosť ?Za odpoveď Vám ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  veľmi si vážim názor Vášho manžela. Pretože sa strašne často stáva, že IVF centrá v snahe získať nových zákazníkov, pár vystrašia katastrofickým spermiogramom a poďho už majú 1200 euro za cyklus. Pritom pravdepodobnosť spontánneho otehotnenia je rovnaká ak nie vyššia.
  takže sa nestresujte, netlačte sa do ničoho, žite spokojne, radostne. Máte viac ako 80% šancu že do roka otehotniete. Ak máte nadváhu schudnite, zdravá životospráva a optimizmus je najlepší sposob ako otehotnieť. Ak sa Vám to do roka nepodarí, potom je vhodné začať pomaly pátrať po príčine.