• Diagnostická laparoskopia

    Dobrý deň pán doktor. Mám 32 rokov, s manželom sa už vyše roka pokúšame o dieťatko. Menštruáciu mávam nepravidelnú (28-37 dní), pred ňou občas 2-3 dni iba špiním. Po neúspešnej stimulácii clostilbegytom mi môj gynekológ navrhol diagnostickú laparoskopiu. Čo to pre mňa znamená? Hormóny mám v norme, pri výške 161cm vážim 46kg. Taktiež mám vraj maternicu vychýlenú doľava. Myslíte, že by mi laparoskopia mohla pomôcť? Aké sú tam riziká? Mám ešte šancu otehotnieť? Ďakujem pekne za Váš názor. Vaše rady iným snažilkám sledujem, robíte záslužnú prácu.

    Dobrý deň,
    laparoskopia zhodnotí stav vajcovodov, maternice, zistí prípadnú endomtriozu. Ak sa nájdu zrasty, hneď sa dajú pri nej ošetriť.
    Šanca na otehotnenie je veľká, musí sa však zistiť príčina.