• cisty

    Dobry den pan doktor.Ma 22r. A rok sa nemožem otehotnieť.Chodím po vyšetreniach ku svojej gynekologičke a teraz my povedala že mam cisty na vaječku.Je možne že to skor nevydela???Trošku jej neverím.Bola som u nej na ultrazvuku 3dni pred menštruaciou, no stale my neprišla.Meška my 6dní a mam hustejší vytok.Može to byť tími cystami?Alebo som tehotna, no test my vyšiel negatívny....
    Prosim poradte my....

    Dobrý deň,
    cysta na vaječníku je dynamický funkčný útvar, ktorý vzniká v priebehu menštruačného cyklu a najčasetjšie zmizne sám.
    Občas vznikne vtedy, ak nepraskne dozrievajúci folikul s vajíčkom. Vtedy može aj meškať menštruácia. Stačí počkať a cysta praskne a vstrebá sa, potom dostanete menštruáciu.