• Borelióza a tehotenstvo

    Dobrý večer, môjmu manželovi včera diagnostikovali neskoré diseminované štádium boreliózy, lekárka mu predpísala Duomox 1000, 2 x denne po dobu 6 týždňov, plánujeme dieťa chcem sa spýtať akú dlhú prestávku máme mať po dobratí ATB, aby dieťaťu nič nehrozilo. A ešte sa Vás chcem opýtať, o tej borelióze sme nevedeli a pokúšali sme sa o dieťa tento mesiac, tak teoreticky môžem byť tehotná, je možné, že by dieťa mohlo byť ohrozené tým , že manžel má to neskoré diseminované štádium boreliózy , v tom čase ATB nebral? Ja mám 29 rokov, manžel 31. Výsledky na boreliózu.
    a- borrelia ELISA Igm 0,250 , IgG 1,4 pozit.
    Western blott. IgG p17 OspC slabo pozit. p25 OspC p 30 p 41 flagelin p83.
    V1sE pozit. p39 BmpA hraničný
    Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď a ostávam s pozdravom.

    Dobrý deň,
    manželova borelioza a ani liečba Duomoxom nemá na Vaše otehotnenie vplyv.
    Doležité je však, aby bol manžel zdravý, pretože borelioza je závažné ochorenie a až budete tehotná a porodíte potrebujete oporu.