• Problém otehotnieť, odborná rada iného gynekológa

    Pekný deň prajem.Rada by som vedela inú odbornú radu.
    Vysadila som antikoncepciu Nuvaring,pretože by sme chceli mať miminko s priateľom. Menštruácia sa nedostavila po 3 týždňoch, tehotná som sa necítila, tak mi gynekológ dal injekciu. Menštruácia sa nedostavila ani po ďaľšich 3 týždňoch, tak mi nasadil antikoncepciu Lyndinette 20, na čo som bola veľmi prekvapená:
    1-mám zvýśené pečeňové testy ,mierne aj testosterón a preto som brala Nuvaring,
    2- chcem otehotnieť a moj gynekológ nma znovu nadopoval antikoncepciou, načo mi povedal že som mladá a mám čas- no sná´d o tom rozhodujem ja a nie moj gynekológ

    Prosím, ako inak by som mohla dať doporiadku moje hormony hormonálnou ličbou a neznižovať možnosť otehotnia antikoncepciou?

    ďakujem veľmi pekne.

    Dobrý deň,
    takže, prvoradá je Vaša túžba po dieťati, ak ste plnoletá a chcete mať dieťa potom samozrejme Váš gynekológ Vám nesmie predpísať antikoncepciu s tým, že ste ešte mladá, to je absurdné.
    Ak nemáte menštruáciu, je nutné pátrať po príčine, najčastejšou je nadváha a obezita. Ak netrpíte nadváhou, potom je vhodné celkové endokrinné vyšetrenie.
    Až sa zistí príčina, tá sa zalieči a možete otehotnieť. Ak je pravda, čo píšete, zmeňte lekára.