• je kojenie dovod že nemožem otehotnieť?

    Dobrý deň. Chcem sa spýtať, mám dvojročnú dcéru a stále ju kojím. Chceli by sme s manželom druhé dieťa a asi tak tri mesiace sa nám nedarí oťehotnieť. Može to byť kojením? Je nutné ísť ku gynekologovi? Alebo mám skúsiť schudnúť? Pred prvým otehotnením som mala 55kg, pred porodom 75kg a teraz mám 70kg ale chudnúť sa mi nedarí. A diety vraj držať nemám lebo vraj všetky škodliviny idú do mlieka. Mám odstaviť malú? Prosím poradte ako otehotnieť a ak mám schudnúť tak ako??? Za odpoveď veeeeeelmi ďakujem.

    Dobrý deň,
    asi sa otrávim.
    1. tri mesiace nie je žiadny čas, aj zdravému páru trvá priemerne 4 ovulačné cykly aby sa to podarilo.
    2. KOJENIE JE ANTIKONCEPCIA. Ak prestanete kojiť a začnete používať prezervatív máte 2x vyššiu šancu otehotnieť ako počas kojenia.

    Ale schudnite, budete sa cítiť lepšie. A dvojročné dieťa už chodí a hovorí, tak sa s ním dohodnite, že bude piť fantu.