• vysetrenie na poruchy zrazania krvi

    Dobry den p.dr., ake vysetrenia sa robia, aby sa zistilo, ci mam nejake poruchy zrazania krvi? Staci len krvny test, alebo je to nieco ine? Je mozne, aby som to mala, ak mam za sebou zdravy porod, vaginalny, bez ziadneho krvacania pocas tehu, po porode len minimalne krvacanie a potom 2 potraty, spont. a missed ab? Dakujem pekne.

    Dobrý deň,
    poruchy zrážania krvi tvoria dve veľké skupiny:
    1. nedostatočné zrážanie krvi
    2. nadmerné zrážanie krvi
    V každej skupine je strašne veľa druhov ochorení a na každé ochorenie existujú testy.
    Problémy v tehotnosti tvorí hlavne zvýšené zrážanie krvi, tzv. trombofílie, ktoré vedú k niektorým tehotenským komplikáciám, vrátane opakovaných potratov.