• Problemy po potrate

    Dobry den pan doktor,

    ja by som sa chcela poradit. Pred mesiacom som potratila na zaciatku siesteho tyzdna tehotenstva. Bola mi robena kyretaz, avsak zostali tam zvysky, viditelne ultrazvukom tiez som silno krvacala - hodnota hcg bola stale zvysena, tak mi pred tyzdnom urobili znovu cistenie. Momentalne uz iba slabulinko spinim, ale zacal ma pobolievat podbrusok a pocitujem taku bodavu bolest na lavej strane. A prsia mam stale citlive ako na zaciatku tehotenstva. Je to bezne v podobnych pripadoch a treba len pockat, kym to pominie, alebo by to mohol byt este problem? A este by ma zaujimal Vas nazor: Pred rokom som prekonala mimomaternicove tehotenstvo, liecba bola vykonana konzervativne methotrexatom a teraz po dobrom roku som potratila (plod bol v maternici). Chcem sa opytat, aka je sanca este otehotniet v mojom pripada, prip. odporucate mi nejake specialne vysetrenie? Velmi rada by som mala dietatko (mam 34 rokov), nemala som nikdy nejake vazne gynekologicke problemy, menstruaciu mam ako hodinky...Dakujem za Vasu odpoved.

    Dobrý deň,
    určite by som doporučil ešte jedno vyšetrenie a HCG z krvi zopakovať.
    Ak bude nízke a negatívne, tak stačí počkať až sa situácia skľudní a rany sa zhoja.
    Ak máte už mimomaternicové a potrat, je ešte reálna šanca na spontánne otehotnenie, ak by ste bola neúspešná, potom by som pristúpil k umelému oplodneniu.