Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • po umelom oplodnení

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý pán doktor.ja by som sa vás chcela opýtat,že som po umelom oplodnení a v pondelok som bola na testoch či som tehotná.testy my\ vyšli negatívne a že vraj mám íst ešte na 14 den na odber.ale prečo mám íst ked mám výsledky negatívne,tak na čo im treba ešte raz zobrat krv.Za odpoved vám dakujem

Podobné otázky

 • Tuzba po dietati

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Mam 34 rokov a moj manzel 38. Snazime sa o dieta po dobu 6 rokov. To mnohych vysetreniach nam zistili male chybicky. U mna je to poskodenie vajecnikov z vnutornej strany a moj manzel ma pocet spermii mensi. Boli sme vsak ubezpeceny, ze i tak je mozne otehotniet. Podrobili sme sa 3krat IUI a dvakrat IVF a nic. Este nam zostali 3 zmrazene embria. Mam vsak obavy, ze je tam i iny problem s mojim telom preco i po umelom oplodneni moje telo odmietne embrio. Su vysetrenie, ktore by ukazali ci moje telo je schopne vynosit plod?
  Dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  po IVF sa ujme iba cca 30% plodov, takže stále je veľká šanca že sa plody neujmú, a nemusí sa nájsť žiadna príčina. Nič iné, ako nové pokusi IVF Vám žiaľ nemožem poradiť, v centre snáď urobili všetky potrebné vyšetrenia.

 • Chybajuce vajecniky

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, mam 29 rokov ,slobodna ,bezdetna.V 18-tich rokoch mi gynekolog po viacerych vysetreniach a laparoskopii povedal ze nebudem moct nikdy otehotniet.Moj problem spociva v tom ze vajecniky su zakrpatene akoby vobec nevyvinute,nasledkom toho neprodukuju hormony,nemam menstruaciu, a prvotne pohlavne znaky ostali len v akomsi zaciatocnom stadiu od puberty doteraz.Napriek tomu mam priatela, mame sa radi a chceme dieta,...Chcem sa opytat ci je MOZNE aby som po umelom oplodneni mohla vynosit dieta!? Prosim odpovedzte mi na tuto otazku ak sa to da potychto par riadkoch, som momentalne daleko od domova, nemam kam ist sa to opytat (zatial)

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak naozaj nemáte vyvinuté vaječníky, tak vlastné dieťa nebudete mocť mať. Teoreticky iba klonovaním, ktoré je zatiaľ zakázané.
  V niektorých krajinách funguje darovanie vajíčka, na Slovensku je to zatiaľ problém, ale skúste sa poradiť v centre pre neplodné páry.

 • Turnerov syndróm

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,

  bol mi diagnostikovaný Turnerov syndróm (Monozómia X). Endokrinológ začal hormonálnu liečbu, vrátane liečby neplofnosti, zaujímalo by ma, akú mám šancu klasickým spôsobom otehotnieť, prípadne vynosiť dieťa. Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak máte typický Turnerov syndróm (nie mozaiku) tak, žiaľ Vaše vaječníky nebudú produkovať vajíčka a z vlastných vajíčiek nemožete otehotnieť. Jediný sposob otehotnenia je z darovaného vajíčka, po umelom oplodnení.

 • UMELÉ OPLODNENIE

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den! Chcela by som sa Vás opýtat,že po umelom oplodnení na ktorý den móžem spravit tehotenský test?
  Kedy sa HCG dostane do moču po umelom oplodnení?
  Za odpoved Vám dakujem! HENA

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  význam to má najskor 3 týždne po transfere, ale lepšie je mesiac po, lebo aj keď Vám to tak skoro vyjde pozitívne tak cca na 50% sa to ešte potratí.

 • po umelom oplodneni

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den!Ja by som sa vás chcela opýtat,či po umelom oplodnení možu boliet prsia a občas aj pobolieva bruško.Absolvovala som 25.6 umelé oplodnenie,a teraz mám také príznaky,jak keby som mala dostat menzes.Čo to znamená?Dostanem menštruáciu,a debudem tehotná?Alebo to je normálne po takomto zákroku?
  Za odpoved vám vopred dakujem!
  S pozdravom HENA