• Turnerov syndróm

    Dobrý deň,

    bol mi diagnostikovaný Turnerov syndróm (Monozómia X). Endokrinológ začal hormonálnu liečbu, vrátane liečby neplofnosti, zaujímalo by ma, akú mám šancu klasickým spôsobom otehotnieť, prípadne vynosiť dieťa. Ďakujem

    Dobrý deň,
    ak máte typický Turnerov syndróm (nie mozaiku) tak, žiaľ Vaše vaječníky nebudú produkovať vajíčka a z vlastných vajíčiek nemožete otehotnieť. Jediný sposob otehotnenia je z darovaného vajíčka, po umelom oplodnení.