Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,535 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Chybajuce vajecniky

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, mam 29 rokov ,slobodna ,bezdetna.V 18-tich rokoch mi gynekolog po viacerych vysetreniach a laparoskopii povedal ze nebudem moct nikdy otehotniet.Moj problem spociva v tom ze vajecniky su zakrpatene akoby vobec nevyvinute,nasledkom toho neprodukuju hormony,nemam menstruaciu, a prvotne pohlavne znaky ostali len v akomsi zaciatocnom stadiu od puberty doteraz.Napriek tomu mam priatela, mame sa radi a chceme dieta,...Chcem sa opytat ci je MOZNE aby som po umelom oplodneni mohla vynosit dieta!? Prosim odpovedzte mi na tuto otazku ak sa to da potychto par riadkoch, som momentalne daleko od domova, nemam kam ist sa to opytat (zatial)

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak naozaj nemáte vyvinuté vaječníky, tak vlastné dieťa nebudete mocť mať. Teoreticky iba klonovaním, ktoré je zatiaľ zakázané.
  V niektorých krajinách funguje darovanie vajíčka, na Slovensku je to zatiaľ problém, ale skúste sa poradiť v centre pre neplodné páry.