• Chybajuce vajecniky

    Dobry den, mam 29 rokov ,slobodna ,bezdetna.V 18-tich rokoch mi gynekolog po viacerych vysetreniach a laparoskopii povedal ze nebudem moct nikdy otehotniet.Moj problem spociva v tom ze vajecniky su zakrpatene akoby vobec nevyvinute,nasledkom toho neprodukuju hormony,nemam menstruaciu, a prvotne pohlavne znaky ostali len v akomsi zaciatocnom stadiu od puberty doteraz.Napriek tomu mam priatela, mame sa radi a chceme dieta,...Chcem sa opytat ci je MOZNE aby som po umelom oplodneni mohla vynosit dieta!? Prosim odpovedzte mi na tuto otazku ak sa to da potychto par riadkoch, som momentalne daleko od domova, nemam kam ist sa to opytat (zatial)

    Dobrý deň,
    ak naozaj nemáte vyvinuté vaječníky, tak vlastné dieťa nebudete mocť mať. Teoreticky iba klonovaním, ktoré je zatiaľ zakázané.
    V niektorých krajinách funguje darovanie vajíčka, na Slovensku je to zatiaľ problém, ale skúste sa poradiť v centre pre neplodné páry.