Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,164 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Môže to byť strach?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Prosím Vás o radu Pán Doktor.S manželom máme 4-ročnú dcérku asi 2-roky po pôrode som potratila-príčina neznáma.Asi 7mesiacou po tom som znova otehotnela.Narodila sa nám ďalšia dcérka ale týždeň po narodení umrela.Je tomu už rok.Príčina obojstranný zapal pľúc.Dnes sa snažíme o ďalšie dieťa no zatial neúspešne.Brala som aj Duphaston.Boli sme aj na rôznych vyšetreniach,genetika,infekčné.Všetko v poriatku.Môže časom nastať u ženy,či muža problém s plodnosťou?Môže to byť psychyka?Ako by ste nám odporúčali pokračovať(vyšetrenia a tak)?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nepíšete, ako dlho sa snažíte. Osobne si myslím, že čo sa týka plodnosti, ste úplne zdravá, čoho dokazom sú tri tehotnosti. Tragédia s dcérkou sa netýka Vášho zdravia, dcérka zrejme dostala nejaký agresívny infekčný kmeň. Teraz sa už robí výter pošvy pred porodom na streptokoka skupiny B, ktorý býva často príčinou podobných nešťastí.
  Preto si myslím, že normálne žite a skúšajte otehotnieť. Pevne verím, že to dopadne dobre a ďalšie Vaše otázky budú smerovať na kolegyňu v detskej poradni :)