Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.

Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.
16,885 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa gynekologických problémov odpovedal MUDr. Jozef Záhumenský, PhD., vedúci lekár pôrodníckej časti Gynekologicko-pôrodoníckej kliniky FN Na Bulovce.

Všetky zadané otázky ako aj odpovede Dr. Záhumenského vám pre veľký záujem prinášame v podobe archívu, zadávanie nových otázok nie je možné.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • prosba

  , Autor: odbornik2

  dobry den,chcem sa spytat mam cystu na lavom vajickovode blizko vajicka a brala som injekcie a nepomohli tak ze by mala nastupit laparoskopia,kamoski ma odhovaraju ze ked chcemem babo ze to je nebespecne aky mate vy natonazor ako odbornik,o babo sa snazime s mensou prestavkou skoro dva roky a obidvaja sme po zdravotnej stranke ok az na tu moju cystu.a este mozno podstatna vec ze som dva krat potratila hned na samom zaciatku cize este neviem v ktorom tyzdi alebo tak nijak uzatvorili to ako mikropotrat v casnom stadiu s podozrenim na mimomaternicove tehot.a moj gynekolog to tiez dava do viny tej cyste budem rada ked mi poradite vy ako odbornik dakujem

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  cysta na vajíčkovode býva extrémne zriedkavá, skor ide o cystu na vaječníku, alebo tzv. parovariálnu cystu.
  Ak sa Vám nedarí otehotnieť, je možné spojiť laparoskopiu aj s diagnostikou neplodnosti, a overením priechodnosti vajcovodov.