• otehotenenie

    Dobry den, pan doktor,

    s manzelom sme zosobaseni od septembra 2008, o babätko sa snazime od januara a stale nic... Mozem brat Calibrum babyplan alebo vitamin E? Dokedy mam cakat, kym sa to podari? Menstraciu mam, da sa povedat, pravidelnu, ale obcas sa stane, ze mi meska tak 3-5 dni. Poslednu menstraciu som mala 3. juna a trvala 7 dni.Cez internet som si vypocitala, ze plodne dni mam od 15. do 21. juna. Je pravda, ze najväcsia sanca na otehotnenie je prave pocas tychto plodnych dni? Dakujem za Vasu odpoved.
    Ema

    Dobrý deň,
    do roka (teda do januráa 2010) je 80% šanca, že otehtoeniete a táto šanca sa nezvýši ani žiadnym vyšetrením ani žiadnou liečbou, preto je zbytočná. Dokocna do januára 2011 je šanca 85% a znovu treba povedať, že táto šanca je rovnaká či sa budete trápiť liečbou alebo nie, preto osobne sa nazdávam, že dva roky by sa malo iba normálne žiť a nestresovať.
    Jedine čo je doležité je zdravý životný štýl a ideálna hmotnosť. Obezita je najčastejšou príčinou sterility u žien.