Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,037 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • cysty-endometrioza

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den prajem, moja otazka trochu nadvazuje na otazku Alexandry(z 27.5.), ja som skoro identicky pripad, tiez som po operacii a po tretej a pravdepodobne poslednej injekcii decapepthylu.Pisete, ze sanca otehotniet je najvyssia hned po liecbe, ale kedze v pribalovom letaku decapepthylu pisu, ze sa nesmie podavat tehotnym, neviem ci sa usilovat otehotniet hned, ci nemoze pretrvavjuci ucinok lieku mat negativny vplyv ak by sa otehotnenie podarilo. Neviem teda, ci pouzivat nejaku nehormonalnu antikoncepciu este nejaky cas alebo netreba a mam sa hned usilovat otehotniet. Netreba pockat na obnovenie menstruacneho cyklu? (mam 26 rokov, nebola som este tehotna)
  Dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  počas tehotnosti sa Decapeptyl nesmie podať, lebo potláča produkciu potrebných hormónov, ale po jeho vysadení práve naopak hormony potrebné na ovuláciu vyskočia čo najvyššie a zvyšuje sa pravdepodobnosť otehotnenia.