• Bolerioza a streptokok

    Dobrý deň p. MUDr. Záhumenský,

    chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o radu. Chcely by sme sa s priateľom snažiť o dieťatko. Priateľovi však pred 2 dňami zistili boleriózu a hneď mu nasadili aj antibiotiká. Na infekčnom mu povedali, že boleria nemá vplyv na plod. Preto by som chcela vedieť, či je to pravda. Ďalšia vec je, že mu taktiež zistili streptokoka v ejakuláte. Neviem čo to vlastne je, je to nejaký zápal, alebo niečo podobné a mohlo by to mať vplyv na plod, ak by som otehotnela? On to už kedysi mal, liečil sa antibiotikami a potom mu to prešlo, ale teraz mu povedali, že mu antibiotika nemôžu nasadiť, lebo berie tie na boleriózu.
    My by sme aj počkali s tým otehotnením, kým nebude priateľ v poriadku, lenže problém je v tom, že ja mám sklerózu multiplex a vysadila som lieky práve kvôli plánovanému otehotneniu a čím dlhšie som bez liekov, tak tým väčšie je riziko pre mňa.
    Ďakujem Vám veľmi pekne za radu.

    Dobrý deň,
    borelioza parnera nijako neovplyvní tehotnos´t.
    Streptokok v ejakuláte je urologická záležitos´t, ale streptokoky sú často normálnou súčasťou našich slizníc.
    Osobne si myslím, že možete normálne otehotnieť, ale počítajte s tým,ž e to trvá aj rok.