• otehotnenie a antibiotiká

    Dobrý deň.S manželom plánujeme babatko. Som v 15 DC, ale ochorela som a užívam silné antibiotiká - clarithromycin TEVA 500 mg (14 ks na 7 dní). V príbalovom letáku sa píše, že nie sú vhodné pre tehotné ženy a ani pre tie, ktoré plánujú otehotnieť. Ako dlho musím čakať, kým sa možme znovu pokúsiť otehotnieť? Môže to byť už nasledujúci cyklus? Môže to mať vedľajšie účinky na plod?
    ďakujem

    Dobrý deň,
    áno možete skúšať už ďalší cyklus, aj tak je šanca na otehotnenie z jedného cyklu malá, takže nie je potreba sa sledovať a pozorovať.