• Diastáza po pôrode.

    Zdravím Vás Pán Doktor.

    Som 2 mesiace po pôrode. Bolo to moje prvé tehotenstvo pri ktorom som mala veľké bruško, bábätko malo vyššiu hmotnosť a rapídne som pribrala 25kg. Síce sú moje obavy predčasné, no bojím sa druhého tehotenstva do budúcna, keďže by som si ho veľmi s odstupom času priala. Rodila som akútnou sekciou kvôli ťažkej preeklapsii.

    Ako to je s diastázou počas druhého tehotenstva?
    Hrozia nejalé komplikácie, bolesti či zhoršenie diastázy samotnej?
    Bojím sa že by to nejako vplývalo na bábätko alebo by niečo nebolo v poriadku s donosením, s pruhom.

    S mojím lekárom som sa radila. Vie sa to s odstupom času upraviť aj samé. Zvažujem aj fyzio., no keďže som sama, pri malom bábu a domácnosti nie je na to moc čas. Z cvičenia mám ešte obavy kvôli vnútorným stehom, aj keď kontroly po pôrode a po šestonedelí dopadli v poriadku. Celkovo je to ponižujúce počúvať otázky na brucho, ľudia si myslia že som stále tehotná...

    Ďakujem za prečítanie a odpoveď.
    S Pozdravom - M.

    Dobrý deň,
    určite Vám odporúčam konzultáciu fyzioterapeuta, pretože nielen samotná diastáza, ale aj jazva na bruchu môže robiť problémy.
    A samozrejme v budúcej tehotnosti je vhodná profylaxia aspirínom na zníženie šance na preeklampsiu.