• Bedrová hernia disku L5 4mm a typ porodu

    Vážený pán doktor, dovoľte mi, aby som sa opytala, ak mam bedrovu herniu disku L5, s diagnozou: L5/S1 osteochondroza, dorzalny bulging disku s prominenciou do spinalneho kanala v AP do 4 mm v kontakte s korenmi S1 bilat. Stenoza oboch lateralnych recesov a NF aj na podklade facetovej artrozy v kontakte s korenmi L5 bilat, periradikularny tuk minimalny, facetova artroza v distalnej polovici L5 chrbtice mierne deformuje spinalny kanal dorzolateralne bilat., v ľahkom kontakte s duralnym vakom bez utlaku na intraduralne prebiehajucich koreňov,
    či mozem mat prirodzeny porod, alebo vobec nie? Iba cisarsky?
    Ďakujem!

    Dobrý deň,
    závisí kedy došlo k hernii. Ak pred tehotenstvom a vy nemáte žiadne tzv. výpadkové príznaky, je samozrejme najvhodnejší prirodzený pôrod.
    Ak došlo k hernii počas tehotnosti a máte príznaky, vtedy sa odporúča zvážiť cisársky rez kvôli nestabilite nálezu.