• dystokia ramienok

    , Autor: zuzkvc

    Dobry den pan profesor,
    chcela by som sa opytat, aky postup odporucate pri druhom porode, ak pri prvom doslo k dystokii ramienok. Dieta malo 3770g, diabetes som nemala. Porod bol vyvolavany, nepostupujuci, pouzity VEX. Momentalne som v 16.tt. Je pri dalsom porode odporucana planovana sekcia, alebo je ponuknuta rodicke ako moznost? Pripadne ako sa postupuje v pripade prirodzeneho porodu?
    Dakujem Vam velmi pekne za odpoved.

    Dobrý deň,
    to je zložitá otázka, riziko opakovania ak nebudete mať diabetes je veľmi malé. Ale na druhej strane, ak má Vaše dieťa trvalé následky, potom by som nad cisárskym rezom uvažoval. Ak je dieťa v poriadku, rozhodoval by som sa aj na základe odhadu pôrodnej váhy.