• Potrat a samocistenie

    Dobrý deň,
    keď sme v 10tt zistili ze dieťatku nebije srdiečko s lekármi sme sa dohodli ze skúsime nechať, aby si s tým telo poradilo samo. Po niekoľko hodinových kontrakciach zo mňa okrem iného vyšiel aj plod, predpokladám ze v plodovom vajci. Veľmi ma však prekvapila veľkosť, bolo to naozaj dosť veľké, malo to až 8cm..sedí to na daný týždeň? Išlo naozaj o plodovej vajce vnútri s malym plodom?
    (vývoj dietatka sa zastavil v 6+1).
    Ešte by som mala ďalšie 2 otázky...
    -chcem sa ešte opýtať, či stačí ísť na kontrolu, ci sa všetko v poriadku vycistilo až po 1.mensturacii.
    -je v poriadku sa po 1.menstruacii pokúšať opäť otehotnieť?
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    ak by sa vývoj zastavil v 6+1 tak určite by plodové vajce nemalo 8 cm, zrejme v tom boli aj krvné zrazeniny. Veľmi oceňujem, že Vás lekár nehnal na zbytočný chirurgický zákrok so všetkými jeho rizikami.
    Mimochodom už máme k dispozícii lieky, ktoré podporujú vyprázdnenie maternice a majú viac ako 80% účinnosť pri kompletnom vyčistení maternice pri samovoľnom potrate.