• Sterilizacia ano/nie

    Dobry den pan doktor,
    v sept. 07 som mala neplanovanu sekciu. Vzhladom na to, ze sa mi nic nedialo s kostami, po vyvolavacke som sa neotvarala .... tak v silnych a pravidelnych kontrakciach som isla na salu, kde mi ju urobili.
    Pri zakroku mi doktor vybral nalez, vo velkosit 3 cm, kt. som mala medzi maternicou a moc. mechurom. Po rozboroch sa zistilo, ze bol na spodnej hranici zhubnosti. Bol ohraniceny, vsetko mam vonku.
    Teraz vo feb. cakame druhe dietatko a doktor mi odporuca aj druhu sekciu, ja s nou suhlasim... ale tiez mi odporuca ze hned v ramci sekcie mi urobi sterilizaciu.Je to standardny postup? moze mat ta sterilizacia opodstatnenie aj pre ten zhubny nalez?
    Ake su vyhody a nevyhody sterilizacie. Teda okrem toho ze uz nebudem moct mat deti.
    Vy sterilizaciu odporucate pacientkam?
    Pisem sem k vam, pretoze chcem pocut aj iny nazor odbornika. Dakujem

    Dobrý deň,
    momentálne to už nie je štandardný postup. Druhý cisársky rez nie je indikáciou na sterilizáciu. Robí sa iba v prípade, že žena si neželá viac detí.