• Čistenie po pôrode

    Dobrý deň pán doktor,
    som 10 týždňov po pôrode a stále musím nosiť minimálne intimku, lebo sa neustále čistím..krvácala som 3 týždne, teraz mám už len lochie, ale zdá sa mi to už pridlho a obťažuje ma to. Na kotrole po 6 týždňoch bolo všetko ok, dr. robil vnútorný uzv, na otázku kedy bude menštruácia mi povedal, že asi tak skoro ešte nie, lebo že sliznica v maternici je ešte nízka. No ale už je to mesiac od kontroly a stále nič. To by ani tak nevadilo ako tie lochie...Je to normálne takto dlho? Mám aj antikoncepciu, ktorú by som mala začať brať na 5. deň od začiatku ms, kedže nekojím. Dr. mi povedal, že keby som to náhodou dlho nedostávala, tak ich mám začať užívať aj tak a že v pauze medzi liekmi dostanem menštruáciu. Môžem to tak urobiť? Inak bolesti alebo iné problémy nemám.

    Dobrý deň,
    nepíšete ako dlho nekojíte, ale menštruáciu by ste mala dostať do 8 týždňov po odstavení. Nepopisujete farbu vtoku, ale ak je krvavý, asi by bolo vhodné znovu navštíviť gynekológa, 10 týždňov je pridlho.