• Velka rana po porode

    Dobry den zelam,

    o par tyzdnov sa mi narodi druhe dieta a ja zacinam mat obavy z porodu :(
    Prvy porod bol sice rychly - rodila som v 36tt a babo bolo do 2 hodin od nastupenia kontrakcii na svete, ale mala som po porode velku ranu :( Pred porodom ma nastrihli, ale napriek tomu som sa este potrhala :( Rana sa dlho hojila.
    Rodila som pred 1.5 rokom a teraz mam obavy, ci sa zasa nemoze stat to, co predtym - ze sa velmi potrham. Ako je to pri druhom porode?Ma na to vplyv ta jazva, ktora zostala po prvom porode? Co mohlo byt pricinou?
    Prve dieta vazilo pri narodeni 3100g.
    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    príčina pordného poranenia nebýva známa, častejšie býva pri vetších plodoch, ale nie je to pravidlo. Druhý porod býva spravidla menej rizikový.