• preeklamsia

    Dobry den chcela by som sa opytat moja sestra bola hospitalizovana v nemocnici s tazkymi opuchmi ,vysokym tlakom ktory sa nepodarilo za ziadnu cennu znizit , jej moc pripomional tvaroch takze slo o zlyhanie obliciek lekar pristupil k selekcii plodu ktory sa podarilo zachranit a aj matku .Dieta vsak malo okolo krku 2krat omotanu pupocnikovu snuru ale aj ked prislo na svet cisarskym rezom 32 tyzdni .Sestre uplne zlihavaju oblicky .Chcela by som sa opytat ako to vidite vi babetko ma zhruba 42cm a 1500g.dakujem

    Dobrý deň,
    prognóza dieťaťa je dobrá, 1,5 kg detičky bývajú úplne v poriadku. Jednalo sa o ťažkú preeklampsiu, veľmi závažnú a nebezpečnú smrteľnú tehotenskú komplikáciu. Verím, že sestre obličky začnú pracovať v poriadku a rýchlo sa uzdraví.