• porodne komplikacie

    Dobry den pisem ohladom mojej sestricky ktora sa vcera podrobila cisarskemu rezu bola v 31 tyzdni tehotenstva .Je to ako nocna mora sprvoti bola na vysetreni prietokov u pani lekarky ktora jej povedala ze to nieje nic vazne ale ze ma dietatko menej plodovej vody neobjednava pacientky v casovom rozpeti tyzdna ale teras uroby vynimku a kazala sestre uzivat magnezium 500g ze sa to upravi .A popritom ju poslala k svojmu gynekologovi kam sestra sla o den neskor ten jej predpisal tabletky oxyphillin ktore sa sprvoti bala uzivat kedze na pribalovom letaku je uvedene ze nieje vhodny pre tehotne a dojciace zeny .Lenze prisla sobota a sestra sa citila velmi zle a zacala vracat mala prudke bolesti zaludka , v domneni ze to nieje az tak vazne isla na pohotovost do mensieho mesta kde byva avsak na pohotovosti bol lekar ktory jej podal nospu v podobe injekcie a ak sa to nezlepsi ma ist na pohotovost do blizkeho krajskeho mesta kde by jej poskytli zdravotnu starostlivost .Podotikam ze jej nerobil ziadne ine vysetrenia. Bolesti neprechadzali a tak odisla na pohotovost kam ju odporucil lekar . Tam sa lekar zhrozil ked jej namerali tlak 210 na 160 okamzite ju musely zoperovat lebo islo o zivot a bolo to velmi kriticke nastastie vsetko dopadlo dobre az nato ze sestra je po celom tele opuchnuta ako by ju bodla vcela nema vysledky vsetkych vysetreni ale vyzera ze bude mat problemi z oblickami moze to mat suvis z opuchmi ? Chcela by som sa vas opytat na postup tejto liecby kto vlastne pochybil? dakujem

    Dobrý deň,
    u Vašej sestry išlo o HELLP syndróm alebo ťažkú preeklampsiu, čo je závažné, život ohrozujúce ochorenie, náhle a nečakané. Súčasné porodníctvo nevie na 100% garantovať zdravie rodičky a dieťaťa a niektoré stavy sú iba veľmi ťažko riešiteľné a žiaľ sú aj stavy smrteľné a nevyliečiteľné i v porodnictvé.
    Preto NEMUSÍ SA HNEĎ HĽADAŤ CHYBA A VINA !!!!!!!
    Ak mala sestra normálne hodnoty krvného tlaku v poradni, tak nikto nemohol tušiť, že sa rozvinie tak rýchlo a tak skoro tak závažný stav.
    je dobre, že to prežila, je to smrteľné ochorenie, pevne držím palce, aby sa dala čo najskor dokopy a sebe držím palce, aby som sa s podobnými prípadmi stretával čo najmenej (naposledy sme podobný prípad riešili včera), lebo je to obrovský stres aj pre zdravotnícky personál.