• Hemoroidy

    Dobry den pán doktor. Som v 32. tyzdni tehotenstva, a uz dlhsiu dobu mám hemoroidy (vonkajsie). Svojmu lekárovi som to nehovorila, az dneska mi jedna známá povedala, ze to treba povedat, lebo to moze byt dovod na porod cisárskym rezom. Lekárovi ide az za dva tyzdne, a chcela by som vediet ze ako to je vlastne.Mám 32 rokov a je to moje prvé tehotenstvo. Moj druhy problem je s krvnym tlakom, posledné dve merania boli 145/85 a 140/80 a lekár mi hovoril ze ak aj nabuduce budem mat tak, mozno budem musiet ist do nemocnice. Kazdy mi hovorí ze ked mám také problémy budem rodit asi s cisárskym. Mne inác je to jedno, mne je hlavné aby nase dietatko bolo v poriadku. Dakujem za Vás odpoved.

    Dobrý deň,
    hemeroidy nie sú dovodom na cisársky rez, rady známych mám veľmi rád. Vačší problém je ten tlak, je potrebné to dosledovať, aby sa vylúčila preeklampsia.