• preemklampsia

    Dobrý deň pán doktor, chcela by som vás poprosiť o radu, resp. usmernenie. Rodila som sekciou v 36. týždni z dôvodu ťažkej preemklampsie. Mesiac po pôrode som ešte užívala dopegyt 4x2 tablety, tlak sa mi postupne upravil na hodnoty približne 125/85, liek som vysadila. Teraz som 10 týždňov po pôrode, dostala som menštruáciu a tlak mi vyskočil na
    138/91. Na kontrolu k mojej gynekologičke mám ísť až keď budem mať správu z nefrológie, ktorá mi však zatiaľ neprišla. Môže to byť spôsobené menštruáciou a môžem užiť dopegyt na zníženie aj jednorázovo? Chcela by som sa ešte poradiť, či mám teda navštíviť gynekologičku skôr, alebo zájsť za mojou obvodnou lekárkou, alebo počkať či sa to po menštruácii upraví? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    takéto masívne dávky Dopegytu som ešte nevidel. Po porode sa Dopegyt nedáva, lebo znižuje produkciu mlieka a hlavne zvyšuje riziko poporodnej depreesie, dávame Vasocardin.
    Tlak 138/91 nie je katastrofa, navštívte svojho praktika, nie gynekologa, aby Vás nastavil na liečbu.