• nizke krvne dosticky

    Dobry den pan doktor, v 30TT mi robil lekar krvny obraz. Zistil, ze som chudokrvna a predpisal mi zelezo, no okrem toho som mala aj nizky pocet krvnych dosticiek (133 neviem akych jednotiek, ale interval pre normu bol od 155 ). Som treti krat tehotna a pri vsetkych tehotenstvach som mala tento isty jav, ktory nikto nijako neriesil a vzdy som po porode vela krvacala a museli mi davat infuzie s vitaminom K. Teraz to lekar tiez nechal bez povsimnutia. Tak by som Vas chcela poprosit o Vas nazor, ze ci sa to ma alebo vobec da nejako riesit vopred aby sa zabranilo prilisnemu krvacaniu. Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    133 je normálna hodnota. Infúzie s vitamínom K sú naozaj strašný nezmysel a nič neriešia, viatmín K sa dáva iba ženám, ktoré ho nevstrebávajú a nejedia.
    Krvácanie po porode má svoje príčiny, a tie sa riešia inak ako vitamínom K.