• cisársky rez verzus normálny pôrod

    Vážený pán doktor, píšem Vám ako úplny laik, ako nromálna ustráchaná tehotná žena. Chcela by som vedieť, prečo si myslíte, že sa robia zbytočné cisárske rezy?Ja síce laicky,ale predsa si mylsím, že pre dieťa je to určite menej stresujúce,a le hlavne bezpečnejšie. Určite nie pre matku, lebo mi odpoviete, že je to klasická operácia so všetkými rizikami. Ja osobne mám za sebou jeden pôrod normálny, dopadol našťastie dobre,ale teraz, pri druhom tehotenstve sa tak strašne bojím pôrodu /veľa som si vytrpela/, že si nemôžem ani užívať tehotenstvo.Keby i lekár povedal, ež budem rodiť cisárskym rezom, tak som hneď kľudnejšia. A za ďalšie, veľmi často sa stáva, že pri normálnom pôrode sa deti pridusia, a majú následky do onca života. Skúsite mi to vysvetliť možno tak,a by som zmenila názor. Považujem Vás za velikánskeho odborníka, preto sa na Vás obraciam. Ďakujem

    Dobrý deň,
    počas cisárskeho rezu dieťa neprechádza panvou a nevytláča sa mu plodová voda z p'lúc, preto je ohrozené syndromom vlhkých pľúc. Porod je prirodzená vec a je blbosť tvrdiť, že dopadol našťastie dobre.
    Naprostá vačšina detí, ktoré majú celoživotné následky sú poškodené dávno pred porodom (dieťa si vmaternici primačkne pupočník a pridusí sa, buď odumrie, alebo je poškodené) my na to však nemáme šancu prísť, lebo nemáme neurologické vyšetrenie nenarodeného plodu, plod rastie a vyvija sa ako zdravé, pritom má už poškodený mozog. Po porode sa potom povie, že sa to stalo pri porode, čo nie je pravda.
    Z 10 poškodených detí sa iba 1 poškodí počas porodu. Takže by bola potreba asi 1000 cisárskych zbytočných rezov, aby sa jedno dieťa zachránilo, z tých 1000 rezov by asi 30 žien dostalo trombózu z ťažkými následkami.