• hrcka

    Dobry den,pan doktor som 2 mesiace po porode sekciou,objavila som si hrcku pri vchode do posvy na lavej strane. Neboli ma,chcem sa opytat,ci moze ist o upchatie bartoliniho zlazy ,nikdy predtym som to nemala. Moze ist o upchatie tejto zlazy aj bez bolesti ako popisuju niektore pacientky tu vo Vasej poradni? Este som zabudla napisat,ze sa ta hrclka kazdy den o cosi zmensi posledne dni. Dakujem Vam za odpoved

    Dobrý deň,
    bez vyetrenia Vám naozaj nenapíšem o čo ide, bartolinská žľaza ak sa ucpe tak je hmatná vo veľkom pysku a býva veľkosti od 2 cm až do slepačieho vajca.
    Skor je to ucpaná mazová žliazka na koži. Ak sa zmenšuje, tak sa nestresujte.