• Spontánny pôrod či sekcia?

    Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa spýtať aký pôrod by ste navrhli vy v mojom prípade. Liečim sa na colitis ulceroza ktorú mám momentálne v akt. štádiu, ďalej som ako 18 ročná podstúpila warderovú operáciu srdca pre anomálnu pľúcnu drenáž pravých pľúcnych vén do junkcie VCS a RA, som stále sledovaná na kardiológii kde mám momentálne nález v norme a taktiež som sledovaná po konizácii pre ca in situ cervicis uteri ktorú mi robili v januári 2008. Ide o to, že môj gynekológ ma poslal ku kardiológovi a gastroenterológovi aby posúdili môj zdravotný stav a rozhodli či normálny pôrod alebo sekcia, lenže ani jeden sa nechcú k môjmu prípadu vyjadrovať a ani napísať aký pôrod by bol pre mňa lepší z dôvodu, že keď napíšu že môžem mať normálny pôrod a náhodou sa niečo stane tak by boli na vinne oni. Proste si ma všetci lekári hádžu ako špinavé ponožky a ja neviem čo si mám myslieť. Mám 28 rokov a je to môj prví pôrod. Termín pôrodu mám 5. 9. 2009. Dúfam, že aspoň vy sa nejako vyjadríte aby som mohla byť aspoň trocha kľudná. Ďakujem.

    Dobrý deň,
    určite sa k porodu musí vyjadriť kardiológ, a ak má pocit, že ste porodom ohrozená, nech napíše, že máte rodiť cisárskym rezom, predsa porodník nemože posúdiť stav Vášho srdiečka a ciev. Rovnako ani stav hrubého čreva, i keď si osobne myslím, že samotná collitis ulcerosa nie je indikáciou k cisárskemu rezu.
    Osobne si myslím, že by ste mala rodiť na klinickom pracovisku, najbližšieho okresného mesta a mala by ste byť počas porodu a po ňom prísne sledovaná. Kardiologom aj gastroenterológom.