• príliš nízky tlak a sekcia

    Vážený pán doktor,

    pre viacero indikácií som žiaľ nútená podstúpiť sekciu. Som v 37 tt a budúci týždeň budeme konzultovať s pôrodníkom spinál alebo celkovú anestézu. Mám pocit, že pôrodník je skôr za to druhé. Ja z "psychologického dôvodu" (veľmi túžim vidieť bábätko) skôr za to prvé. Pátrala som trochu na internete (neviem, či je to dôveryhodný zdroj) a dočítala som sa, že pri spinále klesá tlak. Chcela by som sa Vás preto opýtať na Váš názor, či je spinál pre ženy s nízkym tlakom horší ako celková anestéza a či vôbec tlak zohráva nejakú úlohu v takomto prípade. Môj tlak je počas tehotenstva 80/40 a pred tehotenstvom býval 100/50.
    Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    nízky tlak pri spinálnej anestézii sa dá riešiť infúziami a nie je to indikácia k celkovej anestéze. Určite by bola vhodná konzultácia s anesteziologom, je to jeho parketa. My rodíme 75% žien pri cisárskom reze práve v spinálnej anestéze.