• mäknutie krčka

    Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa opýtať ako dlho pred pôrodom začína mäknúť krček maternice. Mám termín pôrodu 24.8, ale je mi trocha divné, že môj gynekológ mi stav krčka nekontroloval už dosť dávno. Minulý týždeň som totiž kvôli mykóze brala clotrimazol tablety a ked som si ich večer dávala, narazila som prstom o niečo tuhé až tvrdé, o čom predpokladám, že to bol krček. Problém s mykózou mávam naozaj často a keďže si chcem do pôrodu už zachovať pôrodné cesty bez zápalu, používam preventívne probiotické čípky gyntima a keď som si čípok včera večer zakladala, už tam nič tuhé nebolo. Možno niekto povie, že preháňam, ale umelo indukovaného pôrodu sa bojím ako čert kríža, preto sa asi príliš kontrolujem. Prvé dieťa som totiž 12 dní prenášala a pôrod mi vyvolávali asi týždeň prostaglandínovými čípkami a 2 dni prostínovými tabletami. Dieťatko mi však 6 týždňov po pôrode umrelo a lekári mi neskôr povedali, že problémy môjho synčeka mohlo spôsobiť to, že ma tými prostaglandínmi v našsj nemocnici predávkovali. Preto teraz veľmi túžim po spontánnom, prirodzenom pôrode a veľmi dúfam, že môj krček teraz už naozaj mäkne dobrovoľne... :-(((((((
    Ďakujem
    Anežka

    Dobrý deň,
    všetko je individuálne, krčok može zmeknúť aj v priebehu hodín, tak ako sa to deje pri predčasnom odtkou plodovej vody.
    Neviem presne čo sa stalo po prvom porode, ale to čo Vám povedali (ak naozaj) je nezmysel.
    Osobne však by som vo Vašom prípade bol benevolentný k indikácii cisárskeho rezu, ak budete prenášať.