• vysoky tlak

    DObry večer dnes som si dala u susedy preventivne zmerat tlak, a prvy bol 142/84, o hodinu po tabletke klesol na 135/84, a pred večerom zasa vystupil na 145/85, aky je vaš nazor hrozi niečo babetku, može dojst k umrtiu babetka alebo jeho poškodeniu, mala by mi lekarka teho ukiončit. Volala som jej a vyjadrila sa kym nie je 150/90, a nemam bolesti hlavi tak mam dalej užívat lieky a v pondelok sa jej ukazat ak tlak neklasne je jej postup správny? Citim dost prudke pohyby tak neviem čo sa deje ja sa citim v poriadku.

    Dobrý deň,
    samtoný zvýšený tlak ešte nič neznamná, okrem toho tieto elektronické meracie prístroje pre tehotné sú nevhodné.
    Okrem toho je potrebné vyšetriť moč, či máte únik bielkoviny, často ide iba o izolovanú hypertenziu, ktorá nič neznamená. Doležité je komplexné vyšetrenie.