• streptokoky-nekonecny boj

    Dobry den pan doktor,
    uz niekolko rokov mam gynekologicke vytoky kvoli premnozenym streptokokom. Bohuzial ziadna antibioticka liecba nepomohla, a kedze nemam bolesti alebo svrbenie doktor mi povedal, ze to nie je potrebne dalej liecit. Chcela by som vsak babatko, pricom som uz vela precitala o tom, ako moze byt tato bakteria pre novorodeniatko nebezpecna. Doktor ma ubezpecil, ze pred samotnym porodom dostanem do zily penicilin a vsetko bude OK. Ja mam vsak obavy,ze ked mi doteraz nezabrali ziadne lieky, ako zrazu zaberie penicilin? Mam strach o dietatko a rovnako mam obavy z toho, ze ak ma bude musiet pri porode doktor nastrihnut tak mi streptokoky sposobia akurat poriadnu infekciu. Mam strach , ze sa mi jazva nezahoji alebo ze sa nedajboze infekcia rozsiri. Myslite, ze penicilin vsetko vyriesi a nemusim sa nicoho obavat?

    Dakujem

    Dobrý deň,
    Streptokokus agalactiae je NORMALNA SUČASŤ našej flóry, teda je to baktéria ktorá dospelým nijako neškodí a má ju 30% ľudí na svojom tele alebo v pošve, alebo v konečníku. Je všade, a dospelým neškodí. Jedine, ak sa nachádza v moči, je potrebné ju liečiť.
    Preto sa nemá liečiť ak je v pošve, kto ju lieči je nedouk a hlupák a zbytočne mrhá antibiotikami, sposobuje vznik rezistencie a ŠKODÍ PACIENTKE !!!!
    Volá sa to iatrogénia, poškodenie pacienta lekárom. Je to prejav naprostej hlúposti a robiť výtery z pošvy a snažiť sa o "sterilné prostredie" v pošve, za to by som odoberal lekárom licencie.
    Jediná vec je, že novorodenec sa proti Streptokoku agalactiae nevie brániť, lebo má ešte nezrelú imunitu. Ak má žena Strept. a. v pošve, tak sa počas porodu može plod infikovať a vtedy može vzniknúť celková infekcia plodu. Preto sa podávajú počas porodu lieky ale naozaj IBA POČAS PORODU. Predtým to nemá význam, lebo sa Strept. do pošvy vráti do 14 dní po liečbe. Kto to lieči predtým je zlý lekár. Jedine, ak sa Strept. agal. nachádza v moči.

    Takže prosím Vás nestresujte sa. Ak by sa aj nestihol podať penicilín počas porodu, tak sa podá dieťaťu. Vám pri porode Streptokok agal. nič nespraví, žiadnu infekciu, je to Vaša baktéria, s ktorou vychádzate v mieri a pokoji, ste na ňu zvyknutá, je Vašou súčasťou.

    Keby sa obvodní gynekologovia trochu vzdelávali, bolo by menej nešťastných žien a hlavne boli by peniaze pre nás lekárov v nemocnici.