• Kedy sa to začína?

    Dobrý deň pán doktor :-)
    Chcela by som sa vás spýtať, či sa už mám chystať na pôrod: zajtra budem už v 39tt, a už týždeň cítim menštruačné bolesti. Dnes večer mám krče v brušku, ako sa hýbe malinká, a cítim silné pichnutia do krčka maternice, niekedy si myslím, že ešte jedno a už mi plodová voda ujde. Už môžem byť v takomto štádiu? Alebo sa to takto nedá zistiť a radšej aby som navštívila môjho pôrodníka? Vždy na večer mám takéto krče, mlže to byť iba z únavy?
    Naposledy vo štvrtok mi hovoril, že mám skrátený krčok (zatiaľ som ho mala normálny) a môžem kedykoľvek rodiť, a keď sa to začne mám mu zavolať. Neviem kedy som už v tom štádiu, aby som volala :-)

    Dobrý deň,
    volajte, až budete mať pravideľné kontrakcie (bolesti v celom bruchu s pocitom tvrdej maternice) každých 5 minút alebo keď Vám odtečie plodová voda. To je začiatok porodu.