• Vykyvy nalady, migrena

    Dobry den, po druhom porode sa mi pred menstruciou velmi meni nalada, byvam velmi podrazdena okrem ineho a v prvy den menzesu ma to nastastie prejde, ale objavi sa bolest hlavy....toto trva asi 10 dni. Aj samotny menzes je velmi silny, za 10 min mi pretecie aj najhrubsia vlozka, krv sa mi pusta narazovo, velmi silno. Mam 14mes. syna, ktoreho dojcim a planujem dojcit co najdlhsie ( alergoimunolog mi odporucal do 3 rokov koli zdravotnym problemom syna, takze odstavenie neprichadza do uvahy ). Neuzivam ziadnu HAK, kedze pri chlapcovi pocas dojcenia by som nechcela brat hormony. Ako je mozne odstranit moje problemy s menstruciou? Zmeny nalady a migreny mi vyrazne zneprijemnuju zivot a aj samotne silne krvacanie. Ake su moje moznosti? Este ma trapi jedna vec, ze asi po desiatom dni cyklu mi zacinaju bolesti v podbrusi, ktore trvaju aj vyse 10 dni, co samo o sebe sa vydrzat da, ale sexualny styk je velmi bolestivy a neprijemny. Da sa aj s tymto nieco urobit? Starnem al ide o nejaky zdravotny problem? Za info dakujem.

    Dobrý deň,
    všetky problémy ktoré uvádzate sú sposobené kojením. Aj suchosť pošvy aj výkyvy nálady - sú to dosledky hormonálnej dysbalancie.
    Máte naozaj iba dve možnosti, prestať kojiť alebo začať užívať hormonálnu antikoncepciu vhodnú pre kojace ženy.