• bolesti a hospitalizacia

    Dobry den p.doktor,

    pisem ohladne sestry.
    Je v 17t. /je to druhe tehotenstvo/,asi 4 dni mala bolesti v pdbrusku,sla k dr. a nasledne hu hospitalizovali. Zistili, ze ma skrateny krcok a je otvorena na 1cm. Podavaju jej lieky a infuzie. Zacala aj slabo krvacat v nemocnici. Ma nariadeny kludovy rezim na lozku.
    Dnes som s nou volala a ze placenta presahuje krcok maternice 3cm.
    Lekar jej povedal,ze si ju tam nechaju 10 dni a rastom babätka by sa placenta mohla posunut nahor.
    Chcem sa spytat ci ste sa uz s niecim takym stretli,predpokladam ze ano, a ci je mozne aby donosila dieta do konca i ked je nalez dost skoro - 17t.
    Dalej je trosku zmetäna,lebo pri prvom tehotensve pred 7 rokmi, mala krv B neg. a teraz jej zistili ze ma B pozitiv./manzel je rh pozitiv/
    Pri prvom tehotenstve bola sledovana kvoli protilatkam.
    Je mozne aby sa Rh faktor zmenil?
    Vysetrenie jej robili uz 2x.

    dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    ide o niekoľko nesúvisiacich problémov. Bolesti a skracovanie krčka znamenajú, že jej hrozí potrat, bolo by vhodné aj zistiť či nemá niekde infekciu, najskor v krčku maternice. Placenta sa naozaj može vytiahnuť, ale nemusí.
    O zmene Rh faktoru som ešte nepočul - zrejme niekde bola chyba pri vyšetrení. Možno zvážiť kontrolu u hematológa aby špecifikoval presne jej krvnú skupnu.